Офіційний сайт школи №5 » Поради психолога » Протидія торгівлі людьми!
  • Дата: 9-02-2023, 17:17
9-02-2023, 17:17

Протидія торгівлі людьми!

Категория: Поради психолога

Сьогодні проблема торгівлі людьми набуває особливого значення та актуальності через широкомасштабне вторгнення російської федерації в Україну, у зв’язку з чим мільйони людей вимушені були евакуюватися на інші території або за кордон.

Одними із найбільш уразливих до торгівлі людьми в такій ситуації є діти без супроводу або діти, розлучені із сім’єю, жінки, особи з інвалідністю, особи похилого віку та особи, які вже колись раніше потрапляли у ситуацію торгівлі людьми.

Тому вкрай важливо забезпечити ефективну протидію таким злочинам шляхом колективного реагування та скоординованих дій.

Свобода людини є однією з головних цінностей сучасного цивілізованого суспільства, а забезпечення недоторканності свободи особи – однією з головних функцій держави.

Якщо:

• вас силою примушували працювати;
  • вам не виплатили обіцяної заробітної плати;
  • у вас відібрали паспорт чи інші документи;
  • вас насильно утримували, контролювали;
  • вам погрожували, шантажували;
  • вас змушували до жебрацтва;
  • ви стикнулись з обманом, насильством

необхідно звернутися за допомогою до:

• Місцевої держадміністрації за місцем перебування
  • Національної поліції України 102 або 0 800 500 202 (кол-центр поліції)
  • Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей 15 47
  • Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 527 (безкоштовно з мобільного), 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарного), щодня з 8:00 до 20:00
  • Цілодобової консульської оперативної служби (у разі надзвичайних ситуацій за кордоном за участю громадян України), +38 (044) 238-16-57+38 (044) 238-18-24, email: cons_or@mfa.gov.ua.
  • Департаменту боротьби зі злочинами, пов‘язаними з торгівлею людьми Національної поліції України - +38(0800) 500-202
  • Укрбюро Інтерполу - +38(044) 256-12-53.