• Дата: 20-01-2020, 16:12
20-01-2020, 16:12

Зовнішнє незалежне оцінювання! як підтримати свою дитину?

Категория: Советы родителям, Советы психолога, ЗНО

Зовнішнє незалежне оцінювання! як підтримати свою дитину? Шановні батьки, психологічна підтримка - це один з найважливіших чинників, що визначають успішність Вашої дитини під час здачі ЗНО. Досить часто ми створюємо ситуацію залежності у вашої дитини, на кшталт, - «якщо ти …, то…», нав’язуємо нереальні стандарти, суперництво із ровесниками, - «подивись, як інші стараються…» тощо.

Водночас справжня  підтримка повинна ґрунтуватися на підкресленні здібностей, та  позитивних сторін дитини. Підтримувати свою дитину - значить вірити в нього. Підтримка заснована на вірі в природжену здатність особи долати життєві труднощі при підтримці тих, кого вона вважає значущими для себе. Дорослі мають нагоду продемонструвати дитині своє задоволення від її досягнень або зусиль.

• Дата: 20-01-2020, 16:06
20-01-2020, 16:06

«Батьківська підтримка першокласників під час адаптації»

Категория: Советы родителям, Советы психолога

«Батьківська підтримка першокласників під час адаптації»Батьківська підтримка – це процес, в ході якого Ви, шановні батьки:

- зосереджені на сильних сторонах дитини, зміцнюючи тим самим її самооцінку;

- допомагаєте їй повірити в себе і в свої сили;

- допомагаєте уникати помилок;

- не засуджуєте її в разі невдачі;

Підтримка заснована на тому, щоб дитина відчувала свою потрібність і Вашу турботу.

Найважливіший результат такої підтримки – це створення у дитини позитивного ставлення до шкільного життя, до всіх осіб, які беруть участь в освітньому процесі (дитина-батьки-вчителі).

• Дата: 20-01-2020, 16:02
20-01-2020, 16:02

Як підготуватися до ЗНО психологічні поради учням.

Категория: Советы психолога, ЗНО

Як підготуватися до ЗНО психологічні поради учням.Задовго до ЗНО

• Спочатку підготуй місце для занять. Забери зі столі усі зайві предмети, зручно розклади свої зошити, підручники, ручки тощо;
  • Можна доповнити інтер’єр кімнати жовтим та фіолетовим кольорами, оскільки вони підвищують розумову активність. Також цікаво зауважити, що за твердженням вчених запах лимону у вашій кімнаті підвищує розумову працездатність на 20%.
  • Склади план своєї роботи.  Перед тим визнач -  Хто ти є ? -  сова чи жайворонок.  Склади  план занять на кожен день. Важливо чітко знати, що ти робиш і не говорити усім оточуючим:  « Я займаюся чи готуюсь» , а « Я вивчаю саме певний розділ, конкретний матеріал»;
  • Починай із найважчого, але посильного. Легше і приємніше залишай на після обіду
  • Змінюй заняття із відпочинком. Психологи встановили, що оптимальна тривалість заняття 30-40 хв. Максимум уваги досягається після 10-15 хв. від початку роботи. Тривалість перерв у першій половині дня  не повинна перевищувати 5-10 хв. У другій половині дня тривалість кожної наступної перерви збільшуйте на 5 хв. Не забувай у час відпочинку робити зарядку, займатися спортом, робити короткі прогулянки, допомагати батькам, тобто повністю відволікатися від навчання на короткий час. .
  • Тренуйся щоденно робити тести. Роби це із секундоміром.
  • Не потрібно заучувати напам’ять певні тексти, вчися робити короткі записи, нотатки, регулярно їх переглядай.
  • Регулярно повторюйте матеріал, бажано через 10 хв, після того, як ви вивчали новий матеріал, а згодом через добу. Кожне  наступне повторення повинно бути коротшим попереднього.
  • Займайся само переконанням, При всій свій простоті, це є дуже дієва зброя. Повторюй про себе . Я знаю багато, я спокійний, я впевнений, я розумний і т.д. , я напишу добре тестування.
  • Дата: 16-08-2012, 11:56
16-08-2012, 11:56

Гиперактивность у детей, причины, симптомы, рекомендации.

Категория: Советы психолога

Гиперактивность у детей, причины, симптомы, рекомендации.

Сегодня практически все знают значение слова гиперактивность (СДГВ). Что же такое гиперактивность у детей? Гиперактивность – это определённое состояние психического и физического развития ребёнка.

Причины  возникновения гиперактивности у детей могут стать:

- наследственные факторы;

- повреждения головного мозга, возникшие во время беременности;

- психологические травмы, возникшие в результате неправильного воспитания,

Статистика показывает, что у 1/5 части дошкольников и школьников младшего возраста проявляются симптомы гиперактивности. Примечательно то, что гиперактивные мальчики встречаются чаще, нежели девочки.

• Дата: 16-08-2012, 11:37
16-08-2012, 11:37

Кризисные моменты в развитии и воспитании детей.

Категория: Советы психолога

Кризисные моменты в развитии и воспитании детей.Дошкольный возраст (4–6 лет). Ведущей психической активностью вновь становится общение. Ребенок, как Земля вокруг Солнца, вращается вокруг взрослого. Это возраст «почемучек» – ребенок задает вопросы. Это сенситивный период пробуждения гностических потребностей человека. Игнорирование вопросов ребенка приводит к потере им интереса к тайнам окружающего мира.

Игра, ранее преимущественно в одиночку, обретает способ общения со сверстниками, становится ролевой. Интенсивно работает механизм подражания. В игру вносится приобретенный социальный опыт: распределяются главные и второстепенные роли, хорошие и плохие персонажи, профессии и конкретные люди, устанавливаются правила честной игры.

Январь 2020 (8)
Декабрь 2019 (6)