Творення людини – це найвища напруга всіх духовних сил: це і життєва мудрість,
і майстерність, і мистецтво. (В.Сухомлинський)

Iсторiя школи

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 як навчальний заклад існує з 1947 року.

До цього в старій будівлі нашої школи працювали інші освітні заклади – з 1898 року – реальне училище, з 1918 року – дитячій будинок. З 1968 року в ЗОШ № 5 поглиблено вивчається математика.

 

Директором училища Рудзської на вулиці Садовій (саме таку назву тоді мала вулиця Ярослава Мудрого) був Олександр Дмитрович Бєрьозкін, який був високоосвіченою людиною. В училищі він викладав фізику, хімію, біологію, природознавство. Досконало володів німецькою та французькою мовами.

 

 

Його улюбленою справою у вільний час були живопис та музика. Олександр Дмитрович збирав давні записи на платівках Шаляпіна, Нєжданової, слухав духову музику. Був прекрасним садоводом: любив квіти та сам їхвирощував. Вів здоровий спосіб життя, не палив, але був солодкоїжкою, особливо полюбляв морозиво та халву.

 

З 1918 по 1941 року в будівлі школи розміщався дитячій будинок. Його директором був Костянтин Фотієвич Сокол.

В 1941 році Костянтин Фотієвич добровільно пішов на фронт, а у 1943 році його родина отримала повідомлення про його загибель під м. Вязьма.

За часи ІІ Світової війни в приміщенні школи знаходились палати військового шпиталю, який працював у приміщенні нинішнього хірургічного відділення Центральної міської лікарні.

В 1978 році школі присвоєне звання Лідії Трохимівни Марченко, яка працювала в період 1933 – 1937 років в дитячому будинку.

На фасаді школи встановлена меморіальна дошка, на якій містяться слова: «В цій школі в 1933- 1937 роки працювала вожатою Лідія Трохимівна Марченко (1911 - 1943). Була жорстоко закатована фашистамив 1943 році.»

 

школа 5 Славянскшкола 5 Славянск



___________