Офіційний сайт школи №5 » Поради психолога » Правильне харчування – важлива складова успішної підготовки до ЗНО
  • Дата: 21-05-2020, 08:45
21-05-2020, 08:45

Правильне харчування – важлива складова успішної підготовки до ЗНО

Категория: Поради психолога, ЗНО

Тестування – це неабиякий стрес для організму
Неправильне харчування перед таким важливим випробуваннямможе негативно вплинути на результати іспиту, оскільки всім відомо:
ми є те, що ми їмо.
Організм повинен отримувати свою частку поживних речовин. У першу чергу треба підживлювати мозок, тобто їсти ті продукти, які поліпшують діяльність клітин мозку.
 Є певні правила харчування перед іспитами, які дозволять покращити результати.
Секрети правильного харчування школяра
• Починати правильно харчуватися слід задовго до того моменту, коли доведеться складати іспит. Якщо зробити це за день до тестування, ефективність буде мінімальною.
• Важливо раціонально розподілити об`єм спожитих калорій протягом доби. Харчування розподіліть на 4 прийоми: сніданок (25%), обід (40-45%), підвечірок (10-15%) та вечеря (15-20%).
• Якщо немає апетиту, не треба змушувати себе їсти. А якщо апетит посилений, навпаки, не слід перевантажувати організм їжею, а просто перекусити фруктами та овочами. Як варіант, можна використовувати сухофрукти.
• Пам`ятайте, що дитячий організм повинен у достатній кількості отримувати вітаміни й мінерали. Особливо слід вживати продукти, що містять залізо та вітаміни групи В. Збагатіть раціон школяра червоним м`ясом, злаками, шпинатом, квасолею, горіхами, печінкою.
• Споживайте натуральні вітаміни, а не синтетичні препарати з аптеки чи біодобавки.
• Перед тестуванням дитина повинна гарно поснідати. Яким би не було хвилювання, не слід нехтувати повноцінним сніданком.
• Найкращі фруктиперед іспитами – це банани і чорниці. У чорниці містяться дуже корисні антиоксиданти. А банан та інші фрукти забезпечать організм потрібною енергією.
• Обов`язково виключіть із раціону шкідливі фаст-фуди, магазині солодощі.
• Школяр має споживати достатню кількість рідини. Але це мають бути не кава чи газовані напої, а зелений чай, молоко, фруктові соки. Споживання кави бажано обмежити. Також треба пити чисту воду. Вона забезпечує кращу концентрацію уваги та нормальну роботу організму. Натомість, якщо пити напої з великою кількістю цукру, рівень енергії буде швидко падати.
• Перекуси потрібні, бо це запорука гарної роботи мозку. Але це повинні бути здорові перекуси.
• Дитина не повинна переїдати, бо через це може виникати стан сонливості.
  !!!Якщо дитина не може заснути перед іспитом, дайте їй склянку теплої води з медом чи теплого молока. Допоможе заснути і вечеря, яка містить вуглеводи.
Харчування школяра має бути правильним у будь-який період. Але особливо важливо дотримуватися принципів здорового харчування під час підготовки до тестування та в період складання іспитів.