Офіційний сайт школи №5 » Життя школи » День збройних сил України
  • Дата: 7-12-2017, 09:04
7-12-2017, 09:04

День збройних сил України

День збройних сил України – одне з найважливіших свят в нашій країні, особливо в цей час.  День збройних сил України щорічно відзначають 6 грудня.

День збройних сил України: історія свята

День збройних сил України з'явився ще в 1993 році, а його дата приурочена до дуже важливої події в історії нашої країни. Після проголошення незалежності України почалася підготовка нормативно-правової бази для створення національних збройних сил. Саме 6 грудня 1991 року Верховна Рада затвердила два значущих закони "Про оборону України" та "Про збройні сили України". І через два роки, саме 6 грудня було прийнято рішення відзначати День збройних сил України.

Зазвичай День збройних сил України відзначають усі війська нашої країни: сухопутні, повітряні та військово-морські. У різні роки президентами були засновані професійні свята для кожного з цих родів військ (День Сухопутних військ, День авіації, День ВМФ), але «День Збройних сил України» має особливе значення, бо в цей день скріплюється бойове братерство між усіма військовослужбовцями країни.

День збройних сил України 2017: традиції свята

6 грудня, незважаючи на всю важливість, не є офіційним вихідним днем. Зазвичай у День збройних сил України проходить чимало урочистих заходів, які повинні показати військовим, наскільки вони цінні для нашої країни. За традицією, службовців ЗСУ щорічно вітає Президент. Також, 6 грудня покладають квіти до могили Невідомого солдата, проходить божественна літургія. Крім цього, в День збройних сил України проходить чимало виставок та інших інформаційних заходів.

В загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 5 також пройшли заходи, присвячені Дню ЗСУ.

1. Інформаційні пятихвилинки на уроках історії та курсу „Захист Вітчизни”

2. Виховні години по класах „Сучасна українська армія”, „На варті миру”, „Професія - військовий”.

3.  Урок-роздум „Чи є в житті місце подвигу?” із залученням військовослужбовців частини 3035.

4.  Виставка дитячих малюнків.

5.  Робота майстерні із виготовлення подарунків для військовослужбовців.

6.  Написання творів „Тобі, мій захисник!”

7.  Тематична виставка у шкільній бібліотеці.

Нажаль, карантинні заходи у старшій школі (хвороба вітряна віспа) не дали можливості провести традиційну військово-спортивну гру „Маю честь!” для 10-11 класів. ЇЇ  перенесено на 15 грудня.