Офіційний сайт школи №5 » Новости, события, объявления » Радіодиктант національної єдності 2021
  • Дата: 8-11-2021, 08:42
8-11-2021, 08:42

Радіодиктант національної єдності 2021

Категория: Новости, события, объявления

У вівторок, 9 листопада, в Україні проведуть традиційний радіодиктант національної єдності, який щороку організовують з нагоди Дня української писемності та мови. Радіодиктант національної єдності розпочнуть 9 листопада о 10:00. Вже не вперше цей флешмоб виходить за межі суто радіоформату, а тому транслюватиметься на телеканалах та діджитал-платформах Суспільного.

Зокрема, спецефір Суспільної студії транслюватиметься з 10:00:

Читатиме 21-й радіодиктант національної єдності у цьому році відомий український письменник Юрій Андрухович, він є і автором тексту. За словами Андруховича, текст диктанту — початок його майбутнього роману.

До методичної роботи над радіодиктантом національної єдності залучали Ларису Масенко — українську мовознавицю, докторку філологічних наук, професорку кафедри української мови Національного університету Києво-Могилянська академія і провідну наукова співробітниця Інституту української мови НАН України.

Студію для написання диктанту в прямому ефірі облаштували в читальній залі Національної бібліотеки імені Вернадського і в приміщенні радіохабу Академії суспільного мовлення, де відомі українці 9 листопада писатимуть диктант із дотриманням карантинних вимог.

Як і коли перевірятимуть диктант?

Текст диктанту оприлюднять на сайті Українського радіо 11 листопада об 11:00. Тому усі учасники, які хочуть надіслати свій текст для перевірки, мають на це одну астрономічну добу.

Роботи прийматимуть онлайн та офлайн:

паперовий лист потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001 (важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада);

онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio.

Після оприлюднення диктанту 11 листопада (об 11:00) електронні листи не прийматимуть.

Для зручності організатори підготували електронну форму для отримання робіт, щоб можна було надіслати диктант за допомогою будь-якого гаджета. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.

Усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія. Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту. Результати оголосять упродовж 1−2 місяців, залежно від кількості отриманих листів.

Радіодиктант національної єдності: Що це за традиція?

Радіодиктант традиційно проводять щороку в День української писемності та мови (9 листопада), починаючи з 2000 року. Мета такого флешмобу — об'єднати українців довкола державної мови. У 2021 році це буде вже 21-й такий диктант.

Тисячі українців щороку беруть участь у флешмобі й приєднуються до події не лише в Україні, але й по всьому світу.

Найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів, але щороку диктант розширює межі — у ньому беруть участь представники найрізноманітніших професій, а також відомі спортсмени, актори, бізнесмени та політики.

Архiв новин

Май 2022 (5)