Творення людини – це найвища напруга всіх духовних сил: це і життєва мудрість,
і майстерність, і мистецтво. (В.Сухомлинський)
Информация к новости
  • Просмотров: 20
  • Автор: adminrpv
  • Дата: 1-10-2024, 11:18
1-10-2024, 11:18

День мрії

Категория: Новини

Щорічно 25 вересня у всьому світі відзначають Всесвітній день мрії (World Dream Day). Ініціатором його створення є всесвітньо визнаний спікер, педагог і стратег по трансформації - Озіома Егвуонву. Вперше свято було відзначено у 2012 році в Колумбійському університеті. Його головна мета - допомогти кожному з нас здійснити свої мрії.

 

Не забувайте мріяти щодня. 

Не забувайте усміхатись горю. 

Усміхнені вуста - це та броня, 

яку не зломить навіть ваша доля 

Ліна Костенко

 

І як ми мріяли колись без мрії? 

Точніше, без слова «мрія», яке з’явилось у нашому обігу лише в 19 столітті. 

Його називають творінням українського письменника й драматурга Михайла Старицького, який нібито утворив це ніжне від слова «мріти» («неясно виднітися», «бовваніти») і вперше виніс у площину публічності в 1883 році.

 

Насправді ж це слово, кажуть дослідники, до нього вже вживали Олександр Кониський, Іван Нечуй-Левицький, інші. Його також використовували на шпальтах українських видань 19 століття.

 

Слово сподобалося й прижилося ще й із легкою руки Лесі Українки та її матері - Олени Пчілки, які активно використовували його у своїй творчості. Разом зі словом чітко визначилася й наша українська мрія - позбутися нарешті російського поневолення.

 

І аж досьогодні кожен українець має таку мрію. І ця мрія нас, таких різних, об’єднує й надихає. Подолати ворога. Визволити рідну землю. Побачити, як колосяться родючі поля на рідній мирній землі.

 

День мрії День мрії День мрії День мрії День мрії День мрії День мрії День мрії День мрії День мрії День мрії День мрії День мрії День мрії День мрії

 



Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.







___________