Відзначають з 2013 року в День святої Параскеви Іконійський, Параскева-Пятница, християнської великомучениці III століття. Любителі вишивки вважають її своєю покровителькою. Ці листопадові заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер. Шиття було одним із перших навичок, яким навчилися Homo Sapiens.
Археологи вважають, що люди зшивали разом хутро, шкури, шкіру та кору для одягу ще 25 000 років тому. Риси вишивальницького ремесла відчуваються в творах залізного віку, що збереглися (1300–600 рр. до н.е.). На Близькому Сході вишивка почала представляти соціальний статус. Нею прикрашали свій одяг багаті мусульмани. Найбільший зразок вишивки зараз знаходиться у Музеї Бретані на півночі Франції.
На початку 1800-х років більшість людей не мали достатньо грошей, не кажучи вже про вибір магазинів, в яких можна було купити одяг для себе та своєї сім'ї. Тоді все робилося вручну. Сім'ї шили штани, сорочки та сукні за допомогою голки та нитки.
Швейна машина була винайдена в 1790 Томасом Сентом. Швейна машина Singer була запатентована Ісааком Меррітом Зінгером у 1851 році. Патент Зінгера був домінуючим фірмою у галузі проти іншими конкурентами.