Офіційний сайт школи №5 » Новини » До вступу-2012 готовий?
  • Автор: school5
  • Дата: 21-09-2011, 14:57
21-09-2011, 14:57

До вступу-2012 готовий?

До вступу-2012 готовий?

Не секрет, що вступ до омріяного ВНЗ є чи не найважливішою подією року для випускників шкіл. Тому ініціатива Міністерства освіти і науки, молоді та спорту – громадське обговорення проекту Умов прийому до ВНЗ у 2012 році – буде цікавою для більшості громадян нашої країни. Текст цього документа розміщено на офіційному сайті МОНмолодьспорту.

Тож усі охочі – і освітяни-практики, і представники громадських організацій, і експерти можуть висловити свої думки щодо положень цього проекту. Прийом пропозицій щодо вдосконалення умов вступу триватиме до 25-го вересня 2011-го року. Треба сказати, що нові умови мало чим відрізняються од цьогорічних. Безумовно, головними новаціями стали кількість прохідних балів (140 – з профільних предметів) і способи отримати додаткові. Але чи сприйме суспільство ці нововведення?

У проекті документа, положення якого будуть обов’язковими для ВНЗ незалежно від форм власності та підпорядкування, послідовно продовжуються ідеї, закладені в цьогорічних умовах вступу. Виші отримають змогу набрати «своїх» абітурієнтів, які не випадково вирішили навчатися саме в цих закладах. Шкільне навчання у випускному класі не зведеться до «натаскування» одинадцятикласників на розв’язання тестів з кількох предметів, адже враховуватиметься середній бал атестата. А тому і професія вчителя, і роль школи стануть престижнішими.

Все нове?

Відповідно до проекту умов прийому абітурієнти подаватимуть документи для вступу до ВНЗ на денну форму навчання з другого до 31-го липня. Такий досить тривалий термін буде зручним для абітурієнтів і їх батьків. Адже за цей час можна, не поспішаючи, особисто подати документи для вступу до кількох ВНЗ і навіть встигнути це зробити в кількох містах України.

Вступники матимуть право подавати сертифікати ЗНО, які будуть видані у 2012-му році, а також – сертифікати 2008–2011-го років. Очевидно, це стане в нагоді випускникам минулих років, які з тих чи інших причин вирішили почекати з навчанням у вищій школі.

Абітурієнт зможе подати заяву і документи про вступ не більше, ніж до п’яти вищих навчальних закладів і не більше, ніж на три напрями в кожному з них. Для професійно зорієнтованого абітурієнта цього достатньо. Такі обмеження, як показала цьогорічна вступна кампанія, розвантажать роботу приймальних комісій, зменшать черги.

У проекті також передбачено можливість подачі документів в електронному вигляді. Тобто цьогорічне нововведення – Електронний вступ – стане у пригоді і випускникам 2012-го року.

20 балів за підготовчі курси

Абітурієнти, які в рік вступу закінчать підготовчі курси (відділення, факультети довузівської підготовки) ВНЗ для навчання на природничо­математичних та інженерно­технічних напрямах підготовки, при вступі на відповідний напрям такого ВНЗ отримають додаткові бали – до 20-ти за результатами підсумкової атестації. Ця норма проекту поширюється на підготовчі курси, відділення, факультети довузівської підготовки ВНЗ, які мають ліцензію на здійснення такої підготовки. Тривалість курсів – не менше 150-ти аудиторних годин. Термін навчання – не менше трьох місяців.

Від 30 до 50 балів – переможцям олімпіад

Призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів, міжнародних олімпіад і призерам III етапу Всеукраїнських конкурсів-­захистів науково­-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України до конкурсного балу при вступі зараховується додатковий бал. Але тільки за умови, якщо вони вступають саме на профільні напрями навчання. Призери, нагороджені дипломами I ступеня, отримають додатково 50 балів, за ІІ місце нарахують 40 балів, за ІІІ – 30.

ВНЗ відбиратимуть «якісних» абітурієнтів

Для конкурсного відбору абітурієнтів, які на основі повної загальної середньої освіти здобуватимуть освітньо-­кваліфікаційний рівень бакалавра, в 2012-му році пропонується зараховувати бали сертифіката ЗНО з трьох предметів. Для вступників 2012 -го року пропонують встановити конкурсний бал сертифікатів ЗНО не нижче, ніж 140 балів для профільних предметів. Із непрофільних конкурсних предметів мінімум лишили незмінним – 124 бали. Таким чином ВНЗ планують приймати найкращих абітурієнтів, аби зберегти якість вищої освіти. Варто зазначити, що для здобуття освітньо­-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста найнижчий бал залишається - 124. Та 140 – не найвища можлива межа. Проект передбачає право ВНЗ встановлювати ще вищу кількість балів сертифікатів із профільних предметів на окремі напрями підготовки. Тож конкурсний відбір на престижні спеціальності може стати ще запеклішим.

Цікаво, що за рішенням приймальної комісії, абітурієнт, у якого кількість балів одного з непрофільних предметів нижче 124 -ох балів, все-­таки може бути зарахований на навчання до ВНЗ. Та для цього він повинен мати не менше 170-ти балів із профільного предмета.

Три «хвилі» вступу

Перші рейтингові списки вступників, яких рекомендують до зарахування, будуть оприлюднені першого серпня. Приймальні комісії ВНЗ ухвалюватимуть рішення про рекомендування до зарахування на навчання на місця державного замовлення трьома етапами: у перший, п’ятий та восьмий дні після останнього дня прийому заяв. По оприлюдненні другого (п’ятого серпня) і третього (восьмого серпня) переліку вступників, яких рекомендуватимуть до зарахування, вони матимуть по три дні для подання оригіналів документів.

Джерело: "Освіта України"