Офіційний сайт школи №5 » Поради психолога » Психолог про те, як сьогодні впоратися з тривогою
  • Дата: 23-03-2020, 11:38
23-03-2020, 11:38

Психолог про те, як сьогодні впоратися з тривогою

Категория: Поради психолога

Психолог про те, як сьогодні впоратися з тривогою

Подібно до того, як коронавірус переміщається по світу від людини до людини, в соціальних мережах від користувача до користувача передається паніка, відбиваючись на нашій поведінці, діях і реакціях.

Що робити з лякаючою інформацією.

- Перевіряти факти і не піддаватися «магії» деяких слів, що викликають у Вас підвищену тривогу.

- Знати значення слова «пандемія», яке позначає просто масштаб поширення; віруси мутують, нові види приходять на нашу планету, це нормальний процес, і нічого фатального в самому цьому явищі немає.

- Знати те, що говорить Всесвітня організація охорони здоров'я. Ця інформація допоможе вибудувати власну стратегію, план дій у ставленні до ситуації: як ви можете убезпечити себе і свою сім'ю, подбавши про способи захисту.

Як скласти план.

Спробуйте скласти на аркуші паперу список того, на що ви можете вплинути. наприклад:

• Треба частіше мити руки і протирати їх антисептиком у випадках, коли це неможливо - купити його.

• Якщо у Вас є літні родичі, треба якось їх захистити - напишіть, що ви можете зробити.

І так далі.

Якщо у вас буде такий список і ви будете робити ці речі, це поверне вам відчуття часткового контролю над обставинами.

Крім вчинків, які ми здійснюємо усвідомлено, все одно будуть емоції, які будуть змінюватися, тому що ситуація весь час змінюється. Жити в цій постійно мінливій ситуації непросто.

Тому треба знаходити те, що допоможе вам справлятися з цими відчуттями:

- використовувати дихальну гімнастику: коли дуже турбуєшся, подихай, відстеж 10 вдихів і видихів;

- комусь допомагає тепла ванна;

- комусь - умити обличчя холодною водою, що часто знімає дуже сильні фізіологічні реакції;

- можна просто сидіти і дивитися на погоду за вікном;

- можна переглядати фотографії з подорожей, дивитися мультфільми, включати приємну музику;

- настільні ігри з дітьми, книги, серіали ...

Зараз наше завдання - ефективно в цій ситуації вистояти. І якщо нам потрібно відволіктися від сильних емоцій - шукайте те, що допоможе конкретно вам і дітям.

Якщо ви опинилися в ситуації ізоляції, зробіть так, щоб в цих нових умовах можна було функціонувати і знайти комфортний для себе спосіб чекати.

Наприклад,

запасіться продуктами, якщо це вас заспокоїть. І якщо ви бачите голі полиці, не треба думати, що масштаб стихійного лиха збільшився. Важливо розуміти, що є люди, які, точно так же, як і ви, усвідомлено роблять якісь речі для захисту себе.

Якщо у вас є відповідь на питання про те, навіщо ви це робите, значить, ви прийняли абсолютно ефективне рішення - запастися продуктами.

Треба вірити собі і своїм відчуттям і робити те, що представляється вам в цій ситуації важливим. Все інше зараз несуттєво.