Офіційний сайт школи №5 » Поради психолога » Батькам молодших школярів в умовах дистанційного навчання.
  • Дата: 23-03-2020, 14:35
23-03-2020, 14:35

Батькам молодших школярів в умовах дистанційного навчання.

Категория: Поради психолога

Батькам молодших школярів в умовах дистанційного навчання.

Для успішного освоєння знань дитиною батьківська тривога не повинна переростати в шкільну тривожність самої дитини. Ваш учень повинен розвиватися з упевненістю в тому, що вчитися йому подобається, що він багато чого вже вміє, а необхідного - обов'язково навчиться.

1. Будіть  вранці дитину спокійно. Прокинувшись, вона повинна побачити вашу усмішку і почути ласкавий голос.

2. Не квапте дитину, допомагайте планувати день.

3. Привчайте дитину вранці снідати.

4. Не змушуйте робити всі уроки в один присід. Після 15-30 хвилин

(в залежності від віку) занять потрібні 10-15 хвилинні перерви, краще, якщо вони будуть супроводжуватися виконанням будь-яких рухомих дій.

5. Під час виконання завдань не сидіть "над душею", дайте можливість дитині попрацювати одній, але якщо вже потрібна ваша допомога - наберіться терпіння, використовуйте спокійний тон, підтримку і заохочення.

6. Знайдіть протягом дня хоча б півгодини, коли ви будете належати тільки дитині. Якщо дитина жадає поділитися чимось, не відкладайте на потім, вислухайте - це не займе багато часу.

7. Ніяких з'ясувань відносин, нагадувань про неприємності перед сном.

8. Не карайте за зроблені помилки в завданнях. І ви, і дитина повинні розуміти, що помилка, як червона лампочка - сигнал тривоги: тут не довчив, не зрозумів, недостатньо постарався.

9. Давайте зрозуміти дитині, що успіх найчастіше залежить від зусиль, ніж від удачі, випадку або допомоги. Довідайтеся й відзначайте будь-яке зусилля дитини, яке призвело його до успіху або поліпшило якість роботи. Уникайте натяків на те, що помилка або невдача - наслідок відсутності здібностей.

Хваліть виконавця, критикуйте - виконання.

Удачі Вам і здоров'я всієї сім'ї.