Офіційний сайт школи №5 » Поради батькам » Вибір майбутньої професії
Творення людини – це найвища напруга всіх духовних сил: це і життєва мудрість,
і майстерність, і мистецтво. (В.Сухомлинський)
Информация к новости
  • Просмотров: 797
  • Автор: adminrpv
  • Дата: 28-01-2020, 16:20
28-01-2020, 16:20

Вибір майбутньої професії

Категория: Поради батькам, Поради психолога

Вибір майбутньої професії нерідко викликає суперечки батьків і  дітей. Адже  батьки впевнені,що краще знають життя, а діти хочуть обирати самостійно,оскільки це їхнє майбутнє.

Від того, яку професію обере дитина, багато в чому залежить все її подальше життя – задоволеність собою, впевненість у своїх силах і добробут.

Отже, щоб допомогти підліткові обрати професію:

- по-перше, необхідно врахувати інтереси і схильності підлітка,

- по-друге, його здібності, слабкі і сильні сторони,

- по-третє - матеріальну сторону.

 

1. Не треба нав'язувати дитині те, чого батьки колись хотіли, але не досягли. Пам'ятайте, що у дитини є свої власні плани та мрії, з якими потрібно і варто рахуватися. Не варто також змушувати нащадків йти шляхом батьків, навіть якщо у родині усі до сьомого коліна були вчителями чи лікарями.

2. Необхідно пам'ятати, що обирати майбутню професію потрібно не під час подання документів у вузи і навіть не протягом останнього шкільного року. Починати треба ще з 7-8 класів. Тоді до закінчення школи дитина вже чітко визначиться, ким хоче стати.

3. Якщо дитина і досі чітко не знає, ким хоче бути необхідно допомогти їй виявити те, до чого у неї найбільше лежить душа, «гуманітарій» вона чи «технар», творча особистість чи прагматик. 

Батьки можуть звернутись за допомогою  до спеціалістів з профорієнтації центру зайнятості, чи шкільного психолога, який проведе індивідуальну діагностику. 

4. Не тисніть на дитину, якщо вважаєте її вибір майбутньої професії невдалим. Краще допомогти розібратися, чи справді дитина розуміє, чим буде займатися в майбутньому. Адже нерідко, обираючи професію, дитина керується стереотипами, прикладами кумирів тощо.

Створіть у дитини найширше уявлення про світ професій:
- забезпечте максимальний доступ до всебічної інформації про професії (буклети, книги, газети, інтернет, тощо; 

- відвідуйте разом дні відкритих дверей у навчальних закладах;
- якомога більше говоріть з дитиною і дізнавайтеся, яка їй потрібна допомога, чого вона прагне і чого, можливо, не знає чи боїться;
- подбайте, щоб одержана дитиною інформація про професію не була односторонньою, неповною;
- ознайомтеся з ринком праці, разом проаналізуйте, які професії користуються сталим попитом.

 

Вибір професії робіть відповідно до вимог ринку праці

 - підтримуйте інтерес до обраної професії і створюйте атмосферу зацікавленості, дайте зрозуміти вашій дитині, що ви поважаєте її вибір і вам не байдуже те, що вона робить у цьому напрямку;

 - стимулюйте самостійність та ініціативу вашої дитини у навчанні та саморозвитку, обов’язково підтримуйте її віру у власні сили; - учіть дитину ставити чіткі цілі та досягати їх (починаючи з маленьких завдань і поступово їх збільшувати).

Пам'ятайте, що кожне покоління і кожна дитина має право на власну індивідуальність. 

І відповідно до цього має право на власний вибір, навіть якщо це не до душі батькам. Молода людина має право на власний пошук, в якому їй можна допомогти, але на якому не варто наполягати.

Гармонійне поєднання всіх цих факторів обов’язково допоможе дитині стати справжнім професіоналом своєї справи - грамотним і захопленим.



Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

___________