Офіційний сайт школи №5 » Поради психолога » Як підвищити самооцінку вашої дитини
Творення людини – це найвища напруга всіх духовних сил: це і життєва мудрість,
і майстерність, і мистецтво. (В.Сухомлинський)
Информация к новости
  • Просмотров: 390
  • Автор: adminrpv
  • Дата: 20-11-2020, 12:18
20-11-2020, 12:18

Як підвищити самооцінку вашої дитини

Категория: Поради психолога

Як підвищити самооцінку вашої дитини

Іноді легко помітити, коли дитина задоволена собою, а коли ні. Вона відчуває себе коханою та впевненою, пишається тим, що може зробити, вірить у себе.
Діти з низькою самооцінкою:
 самокритичні та суворі до себе;
 відчувають, що вони не такі хороші, як інші;
 часто думають про ті випадки, коли зазнали невдачі, а не про те, коли їм щось вдалося;
 невпевнені;

 сумніваються, що можуть зробити щось добре.

Самооцінка допомагає справлятися з помилками. Дитина буде пробувати зробити якусь справу ще раз, навіть якщо спочатку зазнала невдачі.

Самооцінка формується в дитинстві, коли батьки звертають увагу на дитину, дозволяють їй пробувати щось нове, посміхаються та демонструють гордість.
Як батьки можуть підвищити самооцінку дитини

 Допоможіть дитині навчатися. У будь-якому віці є чому повчитися. Такі речі, як вміння читати або кататися на велосипеді, дають шанс на підвищення самооцінки.

 Навчаючи дітей робити щось, спочатку показуйте та допомагайте їм. Потім нехай вони зроблять самі, навіть якщо з помилками. Не робіть нові завдання надто легкими або занадто складними.

 Хваліть дитину, але робіть це з розумом! Ваша похвала – це спосіб показати, що ви нею пишаєтеся.
 Не хваліть, якщо це не заслужено. Наприклад, не хваліть дитину за те, що вона класно грала в футбол, коли вона сама знає, що це не так. Краще сказати: «Я знаю, що це була не найкраща твоя гра, але у всіх бувають такі занепади. Я пишаюся тим, що ти не здалася. Завтра ти можеш все зробити по-іншому».

 Хваліть і за зусилля. Не хваліть тільки за результати (наприклад, отримання п'ятірки). Замість цього похваліть за прогрес. Наприклад: «Ти все краще і краще граєш у футбол». З такою похвалою діти докладають зусиль, працюють над досягненням цілей.

 Будьте гарним прикладом. Коли ви самі докладаєте зусиль (миєте посуд, готуєте їжу), то подаєте гарний приклад. Ваша дитина вчиться докладати зусилля, щоб прибирати іграшки або заправляти ліжко. Також виконуйте свої справи з радістю (або, принаймні, без бурчання і скарг).

 Забороніть собі різко критикувати. Повідомлення, які діти чують про себе від інших, легко перетворюються в їхнє ставлення до себе. Різкі слова ( «Ти такий ледачий!») шкідливі та не мотивують. Коли діти чують негативні повідомлення про себе, це шкодить їх самооцінці. Поправляйте малюків з терпінням. Покажіть їм, як правильно зробити.

 Зосередьтеся на сильних сторонах. Зверніть увагу на те, що у вашої дитини добре виходить і що їй подобається. Переконайтеся, що у неї є шанси розвинути ці сильні якості. Зосередьтеся більше на сильних сторонах, ніж на слабкостях.

 Самооцінка зростає, коли дитина бачить, що те, що вона робить, важливо і для інших. Допомога і добрі вчинки також підвищують самооцінку.



Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

___________