Офіційний сайт школи №5 » Дістанційне навчання » Як здобути українську освіту, перебуваючи на непідконтрольній території?
Творення людини – це найвища напруга всіх духовних сил: це і життєва мудрість,
і майстерність, і мистецтво. (В.Сухомлинський)
Информация к новости
  • Просмотров: 1851
  • Автор: adminrpv
  • Дата: 13-06-2018, 10:02
13-06-2018, 10:02

Як здобути українську освіту, перебуваючи на непідконтрольній території?

Категория: Дістанційне навчання

Як здобути українську освіту, перебуваючи на непідконтрольній території?

Згідно з листом № 1/9–436 Міністерства освіти й науки України, школярі, які проживають на непідконтрольній території, можуть продовжити навчання на підконтрольній території за всіма наявними формами. Про це пише «Ресурсний центр для переселенців».

З огляду на ситуацію, яка загрожує життю і здоров’ю дітей, доцільним є їх зарахування саме на екстернатну або дистанційну форму навчання.

Згідно з пунктами 2.4 та 2.5 Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, керівники відповідних навчальних закладів за потреби можуть приймати рішення про зарахування екстернів на навчання у відповідному навчальному році без обмеження терміну подання заяв. Крім цього, пунктами 2.1, 4.1–4.7 Положення про дистанційну форму навчання визначено можливість організації навчально-виховного процесу з використанням технологій дистанційного навчання в будь-яких формах навчання, зокрема екстернатній.

Згідно з пунктом 60 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року № 778, умовою зарахування учня старшої школи загальноосвітнього навчального закладу є надання документа про здобуту базову загальну середню освіту державного зразка.

У разі відсутності зазначеного документа про освіту або наявності «документів» про базову загальну середню освіту, виданих представниками ДНР, учні можуть бути зараховані тільки в основну школу. Такі учні можуть завершити освоєння навчальної програми 9 класу екстерном і якнайшвидше отримати відповідний документ про освіту і продовжити навчання в 10 класі за обраною формою навчання в тому ж навчальному році.

 

Алгоритм дій для учнів із непідконтрольних територій, яким необхідно отримати документ про освіту:

1. Виберіть базову школу, зручну для вас:

  • для Криму:

Державний навчальний заклад «Міжнародна українська школа» (http://ukrintschool.org.ua/)

Адреса: 01021 м. Київ, Кловський узвіз, 8

тел. / факс (38044) 253–85–58

e-mail: ukrintschool@ukr.net

  • Для Донбасу і Криму:

Школа екстернів (http://extern.kiev.ua/)

Адреса: 03127, м. Київ, Проспект Голосіївський (40-річчя Жовтня), 106/4,

тел. / факс: +38 (044) 257–10–28

e-mail: extern-school@ukr.net

Базова школа – це школа, визначена МОН як школа, яка готова прийняти дитину на екстернат (має відповідне технічне та навчально-методичне забезпечення). Вибрати школу потрібно з урахуванням того, що вам необхідно буде з дитиною приїжджати 1–2 рази на рік для атестації.

Важливо! Зараз ви маєте право звернутися в будь-яку школу в будь-якому регіоні України.

2. Будь ласка, повідомте про ваше рішення представнику адміністрації обраної школи.

3. Напишіть заяву на ім’я директора обраної школи з проханням зарахувати дитину на навчання у формі екстернату/дистанційно. Обов’язково вкажіть ваші контактні телефони та електронні адреси. До заяви додайте скан-копію свідоцтва про народження дитини і скани всіх документів про освіту, які маєте. Ви можете подати заяву в школу упродовж навчального року без обмеження термінів.

4. Чекайте повідомлення від адміністрації школи про зарахування й починайте навчання.

Вашу дитину зарахують у той клас, який відповідає рівню її знань (рівень визначається комісією навчального закладу).

Умовою зарахування учня старшої школи є надання документа про здобуту базову загальну середню освіту державного зразка. Для зарахування учнів в 11 клас також необхідно пройти оцінювання рівня навчальних досягнень за 10 клас.

5. Навчання здійснюється в екстернатній формі з елементами дистанційного навчання.

6. Після успішного закінчення навчання та складання державної підсумкової атестації (ДПА), на яку необхідно приїхати особисто, ви отримаєте документ про базову загальну середню освіту після 9 класу (свідоцтво) або про повну загальну середню освіту після 11 класу (атестат).

Одним із нововведень проведення у 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання стане те, що результати ЗНО з трьох предметів (українська мова та література, математика або історія України, а також один навчальний предмет за вибором випускника) зараховуються як результати ДПА для випускників старшої школи.

ОСВІТА 2018: можливості для дітей і молоді з Криму та сходу України

Facebook Twitter Google+

Громадська організація «Фонд «Відкрита політика» вже біля 10 років працює з дітьми та молоддю в напрямку впровадження традиційних європейських цінностей, цілей сталого розвитку, розширення доступу до якісної освіти та розвитку науково-інноваційного потенціалу України. Організація була заснована як волонтерська ініціатива в 2008 році. З 2014 року ми спрямували свої зусилля на допомогу дітям, молоді, які постраждали від війни. Більше на сайті Фонду - http://openpolicy.org.ua/.

Одним із проектів Фонду є «Доступна освіта», який спрямовано на забезпечення рівного доступу до якісної освіти незалежно від місця проживання (у т. ч. мешканців зі сходу України, тимчасово окупованого Криму, гірської місцевості). У рамках проекту за підтримки ЮНІСЕФ створено інтернет-платформу Доступна освіта - dostupnaosvita.com.ua, працюють «гарячі лінії»створюються інформаційні продукти, які мають статус соціальної реклами.

В умовах військового конфлікту на сході України, анексії Криму багато дітей та молоді не мають доступу до здобуття української освіти, отримання документів про освіту державного зразку. Тому, ми постійно поширюємо інформацію серед мешканців Донецької, Луганської областей, Криму про те, як можна отримати український атестат (за 11 клас), свідоцтво (за 9 клас), дублікати освітніх документів, продовжити навчання в професійно-технічних навчальних закладах, отримати вищу освіту.

 

Для школярів, які мешкають на непідконтрольних Уряду територіях, вздовж «лінії зіткнення» (у т. ч. в «сірій зоні»), в окупованому Криму існує дві процедури отримання документів про середню освіту державного зразка та продовження навчання в професійно-технічних (ПТНЗ) та вищих навчальних закладах (ВНЗ): звичайна та спрощена.

ЗВИЧАЙНА ПРОЦЕДУРА

За звичайною процедурою учню потрібно вчитись в школі на контрольованій Урядом території. Можна вчитись дистанційно, на екстернаті. Покрокова інструкція, список шкіл, які надають послуги з дистанційного навчання/екстернату за посиланням.

 

Увага! За звичайною процедурою, обов’язковим є проходження річного оцінювання, ДПА, ЗНО для отримання документів про освіту. З отриманим свідоцтвом/атестатом випускник/ця може складати ЗНО і вступати до БУДЬ-ЯКОГО навчального закладу в Україні та в інших країнах світу.

СПРОЩЕНА ПРОЦЕДУРА

Освітні Центри (далі – ОЦ) «Донбас-Україна», «Крим-Україна»

За спрощеною процедурою випускник/ця може отримати документи про середню освіту (свідоцтво за 9 клас, атестат за 11 клас) через Освітні Центри «Донбас-Україна», «Крим-Україна», навіть не навчаючись в школі, яка знаходиться на підконтрольній Уряду території. За спрощеною процедурою для продовження навчання в університеті не потрібно здавати ЗНО. Потрібно здати ДПА з української мови, історії України, профільний іспит. 
ОЦ «Донбас-Україна», «Крим-Україна» працюють з 2016 року на базі університетів, які визначено Міністерством освіти та науки. Перелік Освітніх Центрів є на сайтах МОН (рубрика Для жителів Донбасу і Криму) та Доступна освіта.

У 2017 році вони працювали з 19 червня по 30 вересня. Цього року суттєвих змін не передбачається. Необхідно стежити за анонсами на сайті МОН та Доступна освіта.

Також, через ОЦ за спрощеною процедурою (без свідоцтва/атестату) можна вступати в професійно-технічні навчальні заклади. Список тут.

Відеоуроки, презентації, тести, які допоможуть дистанційно підготуватися до іспитів, річного оцінювання, ДПА, ЗНО є за посиланням.

У 2017 році Фондом «Відкрита політика» був розроблений Методичний посібник для працівників «гарячої лінії», в якому зібрано всі покрокові інструкції, контакти Освітніх Центрів, нормативно - правові документи, які регламентують освітні питання для мешканців з окупованих, неконтрольованих територій, ВПО -

У Фонді «Відкрита політика» працює «гаряча лінія» з питань освіти для мешканців з Криму та сходу України, ВПО. Під час вступної кампанії «гаряча лінія» працює спільно з Міністерством освіти і науки, обласними управліннями освіти Луганської, Донецької, Херсонської областей.

0 800 504 425 - безкоштовно!

+38 068 951 25 13 (Viber/Telegram/WhatsApp/Skype: Dostupna Osvita UA)

+38 050 550 54 (Viber/Telegram/WhatsApp/Skype: Dostupna Osvita UA)

Графік: робочі дні з 9:00-13:00, 14:00-18:00.

Ролики про здобуття освіти в Україні для мешканців тимчасово окупованих, неконтрольованих територій та ВПО
Актуальні в 2018 році ролики:

Відеоінструкція “4 кроки для здобуття середньої освіти в Україні дітьми із Донбасу та Криму” (4 хв.)

Анімаційний ролик "Державні гарантії рівного доступу до освіти" (30 сек.)*

Анімаційний ролик "Доступну освіту-кожному!" (30 сек.)*

Відеоролик "Рівність прав на освіту" (57 сек.)*

Відеоролик "Рівність прав на освіту" (30 сек.)*

Ролики по вступній кампанії 2017, які допоможуть зорієнтуватись при вступі в 2018 році.

Звичайна та спрощена процедури отримання документів про середню освіту державного зразка та умови вступу у ПТНЗ, ВНЗ в 2018 році для школярів, абітурієнтів з тимчасово окупованого Криму, непідконтрольних Уряду територій, “сірої зони” будуть аналогічними як і в 2017 році. Увага! Можливі зміни в датах та інші деталі. Стежте за уточненнями на сайтах МОН та Доступна освіта.

Для мешканців непідконтрольних Уряду України територій Донецької, Луганської областей, «сірої зони»:

Відеоінструкція “Як здобути освіту школярам з Донбасу в 2017” (16 хв. 30 сек.)

Анімаційний ролик “Спрощена процедура вступу у ВНЗ і ПТУ - 2017” (48 сек.)*

Аудіоролик “Спрощена процедура вступу для молоді з Донбасу” (1 хв.)*

Аудіоролик “Упрощенная процедура поступления для абитуриентов с Донбасса 2017” (рос. мовою, 1 хв. 17 сек.)*

Для мешканців тимчасово окупованого Криму:

Відеоінструкція “Як здобути освіту школярам з Криму в 2017” (11 хв.)

Аудіоролик “Спрощена процедура вступу для молоді з Криму 2017” (1 хв. 10 сек.)*

Аудіоролик “Упрощенная процедура поступления для абитуриентов из Крыма 2017” (рос. мовою, 1 хв. 17 сек.)*

________________________________________
Ролики, які позначено * мають офіційний статус соціальної реклами. Є відповідні листи від Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення.

ПРИЄДНУЙТЕСЬ до нас у соцмережах:

Facebook 

Instagram

Twitter

 

https://dostupnaosvita.com.ua/news/323-osvita-2018-mozhlyvosti-dlia-ditei-i-molodi-z-krymu-ta-skhodu-ukrainy

Як здобути українську освіту, перебуваючи на непідконтрольній території?

Як здобути українську освіту, перебуваючи на непідконтрольній території?

Як здобути українську освіту, перебуваючи на непідконтрольній території?

Як здобути українську освіту, перебуваючи на непідконтрольній території?

Як здобути українську освіту, перебуваючи на непідконтрольній території?



Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

___________