Офіційний сайт школи №5 » Життя школи » Обласний воркшоп «Основи інтегрованого навчання»
  • Дата: 29-03-2017, 10:27
29-03-2017, 10:27

Обласний воркшоп «Основи інтегрованого навчання»

22 березня 2017 року на базі Слов’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 під керівництвом методиста відділу менеджменту освіти та педагогічних інновацій Донецького облІППО Г. О. Щербиніної відбувся воркшоп «Основи інтегрованого навчання», який відвідали 28 педагогічних працівників області. Метою заходу було визначено: розкрити особливості інтегрованого навчання як сучасного освітнього тренду, а також підвищити кваліфікацію педагогів щодо впровадження в навчально-виховний процес інтегрованих уроків.

На початку заходу виступив завідувач відділу менеджменту освіти та педагогічних інновацій Донецького облІППО В. В. Антоненко, який розповів про обласні школи освітніх технологій, а саме: перевернуте навчання, STEM-освіту, дистанційну освіту, проектний менеджмент, інтегроване навчання та креативлаб «Сучасні освітні тренди»; окреслив основні завдання обласної школи «Інтегроване навчання», заплановані заходи та очікуваний результат.

До слова була запрошена директор Слов’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 В. В. Волосухіна, яка розповіла про історію навчального закладу, високі досягнення та перспективи школи; ознайомила гостей з особливостями впровадження педагогічним колективом інтегрованого навчання, яке позитивно відбивається не тільки на якості знань учнів, а й надає можливість учителям творчо підійти до викладання навчальних дисциплін.

Г. О. Щербиніна, окреслюючи європейський досвід з інтеграції освітніх дисциплін, розповіла про проект Типового навчального плану для учнів 10-11 класів, який передбачає об’єднання таких предметів, як українська та зарубіжна література; фізика та астрономія; біологія та екологія; правознавство, економіка, людина і світ; а також появу нових предметів: «Людина і світ», «Людина і природа», у яких інтегруються природничі та суспільні дисципліни. Методист закликала педагогів узяти участь у громадському обговоренні зазначеного проекту, який є розміщеним на сайті МОН України.

Практична частина воркшопу передбачала відвідування інтегрованих уроків, а саме:

• зарубіжна література + художня культура «Федеріко Гарсіа Лорка – іспанський поет, музикант, художник. Передчуття трагічної долі, кохання та смерті – найважливіші мотиви лірики», 11 клас (учителі Я. І. Суліма, С. М. Осадча);

• математика + англійська мова «Дії з раціональними числами», 6 клас (учителі Н. В. Пахомова, К. В. Плутенко);

• алгебра + інформатика «Алгоритми з розгалуженням. Розв’язування квадратних рівнянь», 8 клас (учителі Н. І. Колесникова, В. Г. Токар);

• читання + основи здоров’я + малювання «Дружба – це найбільший скарб», 3 клас (учитель О. М. Бердникович);

• біологія + географія «Види та джерела забруднень навколишнього середовища та їх вплив на здоров’я людини», 8 клас (учителі А. М. Сєдих, І. М. Малкова);

• історія + українська література «Соціально-політичні, економічні явища 20-30 рр. на Донбасі та їх зображення у творі В. Гайворонського «Спокута», 10 клас (учителі С. В. Новосельцева, С. В. Білякова).

Після відвідування уроків учасники заходу поділилися зі всіма позитивними враженнями від побаченого і, працюючи в групах, проаналізували їх з погляду інтегрованого навчання. Всі присутні виказали величезну подяку директорові, вчителям та учням школи, зазначивши високий рівень професіоналізму та загальної культури всіх учасників навчального-виховного процесу в ЗОШ №5.

Обласний воркшоп «Основи інтегрованого навчання»