Офіційний сайт школи №5 » Новини » Школа безпеки «ТЯМ»
Творення людини – це найвища напруга всіх духовних сил: це і життєва мудрість,
і майстерність, і мистецтво. (В.Сухомлинський)
Информация к новости
  • Просмотров: 300
  • Автор: adminrpv
  • Дата: 13-10-2021, 16:28
13-10-2021, 16:28

Школа безпеки «ТЯМ»

Категория: Новини

 

Школа безпеки «ТЯМ» — новий простір для формування культури безпеки, доступний для всіх

Український фонд «Благополуччя дітей» та Офіс Ради Європи в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки України запрошують освітян і батьків сміливо подивитися в очі проблемі сексуального насильства над дітьми і навчитися їй протидіяти на сторінці віртуальноїШколи безпеки ТЯМ.

Тут є «мемчики» для ненудної розмови з підлітками про безпеку. І відеокурс для освітян, які хочуть впевнено працювати в темі профілактики сексуального насильства. І поради для батьків, як побудувати довіру з підлітками. А ще — довідник про сексуальне насильство, у мережі зокрема, корисні ресурси для самоосвіти батьків, методичні розробки для роботи в закладах освіти та контакти для отримання допомоги.

Звернімося до фактів. В Україні та Європі кожна п’ята дитина зазнала бодай однієї форми сексуального насильства офлайн. Слід розуміти, що сексуальне насильство — це і небажані дотики, і демонстрація оголених частин тіла чи їхніх зображень, і прохання сфотографуватися без одягу тощо. Також треба усвідомити, що в 90% цих випадків агресором є людина, яку дитина добре знає (близький родич, друзі родини, тренери тощо). А це значить, що небажання дитини залишатися наодинці з якимось дорослим може мати серйозні причини.

За свіжими вітчизняними дослідженнями, «нереальний» та анонімний Інтернет — ще небезпечніше місце. Так, за 2020 рік 1 з 4 дітей (23,5%) зіткнулися бодай з однією з форм сексуального насильства онлайн. Тож кібергрумінг, секстинг, порнопомста — це для дорослих незрозумілі слова, а для багатьох дітей — небезпечна реальність.

Однак чи не найбільше турбує те, що майже половина дітей НЕ поділилися ситуацією насильства, яка з ними трапилася в мережі. І тільки третина тих, хто поділилися, розповіли не друзям і подругам, а дорослим: батькам, старшим сестрам чи братам, іншим довіреним людям, які направду можуть допомогти.

Тетяна Басюк, виконавча директорка Українського фонду «Благополуччя дітей» акцентує: «Про що факти й цифри говорять нам, усвідомленим дорослим? По-перше, наш обов’язок — зосередитися на запобіганні. По-друге, ми маємо виховувати дітей у культурі безпеки: демонструвати її своїм прикладом, навчати правил безпечної поведінки та вчити розпізнавати ризики відповідно до віку. По-третє, діти мають нам довіряти — і в наших силах побудувати ці довірливі взаємини з ними та вчасно прийти на допомогу, якщо вона потрібна.

Упродовж багатьох років ми не просто закликаємо — ми пропонуємо конкретні інструменти. І цього разу наш арсенал поповнився авторськими ресурсними відео для освітян та креативними нагадайками для підлітків 13–17 років. Тож відвідайте Школу безпеки «ТЯМ» — новий простір для формування культури безпеки, і станьте тямущими дорослими».

Батьки також можуть долучитися до кампанії:

l  Відвідати сторінку Школи безпеки ТЯМ та дізнатися більше про ризики сексуального насильства.

l  Поговорити з дітьми про правила безпеки, скориставшись допомогою наших котиків.

l  Поширювати матеріали Сторінки фонду та Сторінка уважних батьків у своїй спільноті.

 

Ви батьки? Ви освітяни? Не чекайте, поки це зробить хтось інший. Навчімо дітей захищатися разом!

 

Кампанія з підвищення обізнаності щодо запобігання сексуальному насильству над дітьми реалізується Українським фондом «Благополуччя дітей» в рамках проекту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні Фаза II»

Креативні партнерки кампанії Бюро соціальних комунікацій «До речі».

_________________________________________________________________

Для довідки:

Рада Європи є провідною організацією із захисту прав людини на континенті. Вона налічує 47 держав-членів, включно з усіма державами-членами Європейського Союзу. Усі держави-члени Ради Європи приєдналися до Європейської конвенції з прав людини — договору, спрямованого на захист прав людини, демократії та верховенства права. Європейський суд з прав людини здійснює нагляд за виконанням Конвенції у державах-членах.

З 2012 року Україна є учасницею Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Лансаротська конвенція), яка є найбільш амбітним та всеосяжним міжнародно-правовим інструментом, спрямованим на запобігання насильству та захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, а також притягнення винних осіб до відповідальності та сприяння міжнародній співпраці в цих сферах.

ВБО «Український фонд «Благополуччя дітей» з 2014 року приєднався до Ради Європи в боротьбі з сексуальним насильством над дітьми, зосередившись на системній первинній профілактиці. Відтоді авторськими чи адаптованими методичними та інформаційними розробками наших експерток користуються тисячі освітян і батьків по всій Україні, щоб навчати дітей правилам безпечної поведінки.



Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.







___________