Офіційний сайт школи №5 » Новини » Санітарно – просвітницька інформація
Творення людини – це найвища напруга всіх духовних сил: це і життєва мудрість,
і майстерність, і мистецтво. (В.Сухомлинський)
Информация к новости
  • Просмотров: 9
  • Автор: adminrpv
  • Дата: 24-06-2025, 18:07
24-06-2025, 18:07

Санітарно – просвітницька інформація

Категория: Новини

Додаток 1

Санітарно – просвітницька інформація «Упереджене ставлення до вакцинації може призвести до поширення інфекції» 

 

УПЕРЕДЖЕНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ВАКЦИНАЦІЇ МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ ДО ПОШИРЕННЯ ІНФЕКЦІЙ

👩‍🦰🧑‍🦰 Часом люди, які відмовляються або відкладають щеплення, висловлюють недовіру до виробників вакцин та умов їх зберігання, а також бояться побічних ефектів або ускладнень після вакцинації.

 

Тож розвінчуємо поширені міфи про вакцини:

✅ По-перше, усі вакцини, які Україна закуповує або отримує як гуманітарну допомогу, схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до використання. Це означає, що виробництво відповідає всім сучасним міжнародним стандартам, а самі препарати є безпечними, якісними та ефективними.

 

✅ По-друге, в Україні діє суворий контроль холодового ланцюга — це шлях, який проходить вакцина від виробника до нашої країни і далі — зі складів національного та регіональних рівнів до медичних закладів. Незалежно від наявності електропостачання та відстані від місця зберігання вакцини до пацієнта, усюди діють правила зберігання та транспортування імунобіологічних препаратів. Про це свідчать не лише паперові записи, які роблять відповідальні співробітники, але й автоматичні електронні записи та сигнали термоіндикаторів.

 

✅ По-третє, наразі відомо, що з кожного мільйона введених доз вакцини приблизно одна (~0.0001%) завершиться тяжкою алергічною реакцією – анафілактичним шоком. Тобто більшість медпрацівників, що вводять десятки доз вакцини щодня, можуть навіть не зіткнутися з анафілактичною реакцією у своїй практиці. А в разі виникнення такої ситуації буде задіяний протокол надання невідкладної допомоги пацієнтові. Загалом же, поширені реакції на вакцинацію — біль в місці ін’єкції, почервоніння, набряк та підвищення температури тіла — є цілком безпечними і минають протягом кількох годин чи днів.

ℹ «Звертаємо вашу увагу, що Національний портал з імунізації містить добірку матеріалів про міфи щодо вакцинації в розділах «Новини», «Інтерв’ю з експертом» та «Відповіді на поширені запитання». Тож не нехтуйте своїм здоров’ям — читайте лише доказові матеріали та вакцинуйтесь планово!

 

Додаток 2

 

Санітарно – просвітницька інформація «3 причини вакцинуватися влітку»

 

3 причини вакцинуватися влітку 🌞

Насправді, немає кращого часу для вакцинації, ніж «зараз», яка б пора року не стояла за вікном. Проте є кілька аргументів, які роблять літо ідеальним часом для отримання планових щеплень👇

 

1 Менше черг. У першій половині літа (поки батьки не згадали про огляди перед садочком чи школою) у дитячих поліклініках та сімейних амбулаторіях майже немає черг. Це означає, що потрапити до лікаря можна легше та швидше.

 

2 Більше часу. Трьох літніх місяців більш ніж достатньо і для планової обов'язкової, і для додаткової вакцинації. Це чудова можливість дізнатися більше про щеплення за віком та відповідно до наявних ризиків і розробити індивідуальний план вакцинації для всієї родини.

 

3 Нижчі ризики. Влітку коридори та кабінети медичних закладів стають безпечнішими, адже сезон вірусних хвороб уже минув. Тож ризик інфікуватися від інших пацієнтів, очікуючи на щеплення, значно знижується..

 

👉 Вакцинуйтесь усією родиною без страху та поспіху — подбайте про здоров’я вже сьогодні!

 

📝Дізнавайтесь більше про вакцинокеровані інфекції на Національний портал з імунізації.

________

Матеріал підготовлений в межах спецпроєкту «Вакцинація — спільна справа», що реалізується Коаліція за Вакцинацію спільно з Міністерство охорони здоров'я України, Центр громадського здоров’я України, обласними центрами контролю та профілактики хвороб за підтримки World Health Organization Ukraine.



Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.







___________