Школа 5 Славянск » Школьная жизнь » Героїчна сторінка в історії
  • Дата: 30-01-2019, 09:06
30-01-2019, 09:06

Героїчна сторінка в історії

29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.

Саме тоді на Чернігівщині недалеко від залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, добровольчий Студентський Курінь, що складався із 300 юнаків: студентів Університету імені Святого Володимира, новоствореного Українського Народного Університету та гімназисти Київських гімназій, відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили нерівний бій із більшовицькими військами, чисельність яких налічувала близько 5 тисяч.

Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.

Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва.

Саме цій темі були присвячені заходи 29 січня в ЗОШ № 5: виховні години, урочисті лінійка, відбувались екскурси в минуле на уроках історії, працювала тематична виставка в шкільній бібліотеці.

Героїчна сторінка в історії Героїчна сторінка в історії Героїчна сторінка в історії Героїчна сторінка в історії Героїчна сторінка в історії Героїчна сторінка в історії

Февраль 2019 (1)
Январь 2019 (5)