76 років тому – 29 вересня 1941-го – в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. Ця трагедія стала всесвітнім символом Голокосту.
Гітлерівці вбивали євреїв і до Бабиного Яру. Проте саме Київ став першим у Європі містом, де знищили всю єврейську громаду.
За десять днів перед цим, 19 вересня 1941 року, до Києва увійшли війська 6-ї німецької армії під командуванням генерал-фельдмаршала фон Рейхенау. Вони рухалися в напрямку Хрещатика двома колонами – вулицями Кирилівською та Великою Васильківською.
Одразу над євреями згустилися хмари: окупанти брутально чіплялися до них на вулицях, декого вбили.
Ніхто з киян ще не знав, що двома місяцями раніше, в липні, рейхсмаршал Ґерінґ видав директиву про розроблення заходів щодо "остаточного вирішення єврейського питання в Європі". Йшлося про поголовне винищення єврейського народу. Нікому також не спадало на думку, що саме Києву доведеться першим випробувати на собі оте "вирішення".
Вибухи на Хрещатику 24 вересня, влаштовані радянською диверсійною групою В. Карташова, нацисти приписали євреям. Це і стало формальним приводом для масових розстрілів – але аж ніяк не справжньою причиною.
Свою історію повинен знати кожен народ, адже щоб мати майбутнє треба пам’ятати про минуле. Гіркою сторінкою історії нашого народу були події 1941 року у Бабиному Яру. Саме про ці події згадували 29 вересня на уроках та виховних годинах. А саме:
працювала лекторська група ”75 років трагедії в Бабиному Яру”
(5-8 кл),
проведено виховні години – обговорення „Події Бабиного Яру: память та сучасний світ” (9-11 кл),
інформаційні пятихвилинки на урках „Я в світі” (1-4 кл)
здійснено екскурс в минуле на уроках історії „Трагедіія Бабиного Яру – трагічна сторінка історії мого народу” (10-11 кл)