Творення людини – це найвища напруга всіх духовних сил: це і життєва мудрість,
і майстерність, і мистецтво. (В.Сухомлинський)
Информация к новости
  • Просмотров: 1374
  • Автор: adminrpv
  • Дата: 18-01-2016, 10:00
18-01-2016, 10:00

Увага!

Категория: Життя школи

Профілактика грипу

Грип — це вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

Вакцинація – найефективніший засіб захисту.

Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Найкращий час для проведення вакцинації — напередодні грипозного сезону (у вересні - жовтні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу,  це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Навіть якщо ознак хвороби немає:

- Уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів. Особливо актуально під час сезону грипу та епідемій.

- Користуватися одноразовими масками при необхідності — щоб захистити себе чи оточуючих від зараження.

- Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання — як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини.

- Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням.

- Мати чисті руки — інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками.

- Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками — як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження.

Обережно, бурульки!

Сильні снігопади та зміни температури сприяють утворенню бурульок  на покрівлях споруд.

У період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки та біля високих дерев. Спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів. Необхідно триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху.  Категорично забороняється  заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.

Проходячи повз будинки в період танення снігу, обходьте ділянки, на яких звисають бурульки.

Пам’ятайте про власну безпеку, бережіть себе!  

 

Переохолодження організму – це небезпечно!

Переохолодження викликається довгочасним впливом низьких температур, коли організм вже не в змозі виконувати функцію терморегуляції. 
Переохолодження – досить велика небезпека, симптомами якої є сильне тремтіння, слабкість, сонливість, нечітка свідомість. Простуда говорить про бажання організму прикоротити обмін речовин та вироблення тепла, а більш енергійна робота нирок попереджує про необхідність сховатися від непогоди, розвести багаття та випити гарячого чаю. Якщо ви відчуваєте, що починаєте замерзати, необхідно зробити інтенсивні фізичні вправи: розмахування руками та ногами тощо. При першій можливості необхідно просушити одяг, шкарпетки. В мокрому одязі тіло втрачає тепло набагато швидше, ніж у сухому.

Попередження переохолодження організму:

Щоб уникнути переохолодження: закривайте ділянки тіла, найбільш схильні до відмороження – пальці рук, вуха і ніс; вживайте більше теплої рідини, що сприяє кращій терморегуляції організму; якщо немає гарячої, пийте побільше простої води; уникайте вживання напоїв, які містять алкоголь і кофеїн; при появі простуди негайно шукайте затишне місце, де можна зігрітися; якщо одяг промок на холоді, швидше переодягніться в сухий.

Шановні учні, нагадуємо основні правила поведінки на водоймах взимку:

 

  • Найбільш небезпечна крига – перша і остання. У цей час значно підвищується загроза нещасних випадків на льоду , особливо серед дітей шкільного віку, адже крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини .

 

  • Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях, на міцному льоду, який не має розщілин.

 

  • У жодному разі не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги. Не можна також стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці.

 

  • Якщо ж ви все таки опинилися у крижаній воді, а поряд нікого немає, розставте широко руки та намагайтеся утримуватися на поверхні.

 

  • Пам’ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому старайтеся без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшли та повзти до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду.

 

  • Надаючи ж допомогу людині, що провалилася під лід, ні в якому разі не можна підходити до неї стоячи, потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги, використовуючи дошки або інші предмети, які є під руками. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених мотузкою на березі або на твердому льоду, особа, яка надає допомогу, повинна наблизитися до потерпілого на відстань, яка дозволить подати мотузку, пояс або багор.

 

  • Граючись снігом, треба бути дуже обережним. Кинута в людину сніжка може завдавати чималих травм. Обмерзла кригою сніжка не тільки травмуватиме людину, але й розіб’є вікно, а його відламки можуть травмувати людей, які знаходяться внизу.

 

  • Під час сильних морозів треба слідкувати, щоб не було відмороження рук, ніг, вух. Після переохолодження потрібно негайно зайти у тепле приміщення.

 

Правила поведінки на дороге и улице в зимних условиях:

ü  В гололедицу (На дорогах скользко. Вполне можно упасть. Водителю трудно остановить машину (автобус)).

ü В снегопад (Стекло машины залеплено снегом и водителю плохо видно пешеходов и светофор).

В такую погоду надо быть очень осторожным.

  1. Нельзя перебегать перед близко идущим транспортом, так как водитель, если даже затормозит, машина будет на скользкой дороге передвигаться какое - то время дальше.
  2. Надо терпеливо ждать, когда проедут машины.
  3. Если на переходе есть светофор, надо дождаться зеленого сигнала светофора, посмотреть, все ли машины успели притормозить, и только после этого спокойно переходить дорогу. 

        Правила поведінки на дорозі та вулиці в зимових умовах:


 В ожеледицю (На дорогах слизько. Цілком можна впасти. Водієві важко зупинити машину (автобус)).ü 
 В снігопад (Скло машини заліплене снігом і водієві погано видно пішоходів і світлофор).


В таку погоду треба бути дуже обережним.
1. Не можна перебігати перед  транспортом, який їде неподалік від вас, так як водій, якщо навіть загальмує, машина буде на слизькій дорозі пересуватися якийсь час далі. 
2. Треба терпляче чекати, коли проїдуть машини. 
3. Якщо на переході є світлофор, треба дочекатися зеленого сигналу світлофора, подивитися, чи всі машини встигли загальмувати, і тільки після цього спокійно переходити дорогу.

 

Паника вредна, как... грипп

Психологи советуют настроиться на позитив даже в условиях эпидемии

Панические настроения, вызванные эпидемией гриппа, охватили почти все украинское общество. Люди боятся выходить на улицы без защитных масок или марлевых повязок, в магазинах или общественном транспорте только и слышно, что о новых случаях заболеваний, об очередях в аптеках и дефиците лекарств, повышении цен на чеснок и лимоны

 Невзирая на стрессовую ситуацию в обществе, психологи советуют людям не акцентировать все свое внимание на эпидемии и прислушиваться к советам врачей.

Психологи  утверждают, что 70% здоровья человека зависит от того, как он психологически себя настраивает.

— В чем все же следует искать позитив, принимая во внимание нынешнюю ситуацию?

— Сейчас нас переполняют эмоции, поэтому нужно усилием воли возвращать себя в рациональное русло и четко подводить итог: да, сегодня кто-то заболел, но ты сейчас здоров, в нормальном состоянии, каждый год бывает грипп, каждый раз тот, у кого слабый иммунитет, страдает от него больше, чем другие.

Нужно слушать те данные и информацию, которые свидетельствуют о нормальных и адекватных вещах, а также прислушиваться к советам врачей. Следует понять, что все люди, страдающие сезонным гриппом, будут его лечить и не станут распространять инфекцию.

Если есть возможность побыть дома, возможно, вместе с детьми, то можно использовать это время для семейного общения, совместного досуга или для своего саморазвития, чтения, или осуществить давно задуманные планы и идеи, которые все время откладывались.

 И вести здоровый образ жизни, поддерживать иммунитет, не поддаваться массовой панике, ведь как-никак, любая черная полоса сменяется белой.

Как не впадать в панику практические рекомендации психолога

Паника – это состояние очень сильного страха и ужаса, когда человек переживает состояние бессилия и невозможности повлиять на что-либо, чтобы обеспечить собственную безопасность здесь и сейчас. И правда, некоторые события в жизни могут вызвать паническое состояние, с которым тяжело справиться и которое «захлестывает». Есть методы, которые помогут удерживаться от состояния паники и есть те, которые помогут, если вы уже переживаете панику.

Паническое состояние наступает тогда, когда теряется целостное восприятие реальности. Например, я прочитала какую-то новость в интернете и начала додумывать ситуацию, фантазировать, как это в реальности происходило и прогнозировать, что может быть в будущем и как то может коснуться меня лично.

Если я сама склонна пугаться и у меня есть личный опыт переживания сильного ужаса и бессилия (например, детская психологическая травма), то эта травмированная часть личности «срезонирует» и я начну переживать сильный ужас и панику. В это время я могу не замечать некоторые аспекты реальности (например, что я сижу дома, и моей жизни в данный момент ничего активно не угрожает).

 

Как не впадать в панику: практика

В таких случаях, если вы замечаете, что начинаете испытывать ужас, и он нарастает, важно заметить реальность – ту, в которой вы сейчас находитесь. Например: вот стол, он стоит, у него четыре ножки, вот стул, он тоже стоит, вот я сижу на стуле, рядом со мной спит кот...

Важно заметить как можно больше деталей, которые вас окружают, а также людей рядом (вот тут сидит Коля, смотрит на меня, я замечаю Колю). Таким образом, восстанавливается более целостное восприятие реальности.

Если паника захлестнула

Кроме этого, если вы уже находитесь в паническом состоянии, важно отреагировать те чувства, которые у вас есть – страх, ужас, злость, ярость... Чем больше вы будете их сдерживать, тем больше будет нарастать внутреннее напряжение.

Вы можете громко проговорить о том, как вам страшно, каким-то образом выразить это телом, нарисовать рисунок, или еще в какой-то форме это сделать, вспомнить об удачных путешествиях. Важно сбросить часть энергии.

 

И главное быть оптимистом и думать только о хорошем!



Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

___________