Школа 5 Славянск » Школьная жизнь » Гурток « Народний фольклор»
  • Дата: 11-06-2019, 07:43
11-06-2019, 07:43

Гурток « Народний фольклор»

Гурток « Народний фольклор» Донецького облсного палацу дитячої та юнацької творчості працює на базі ЗОШ №5 – 4 рік.

Сьогодні, як ніколи, треба шукатиновіпідходивихованняпатріотизму до своєїБатьківщини. Слідзавждипам'ятати, щоУкраїнамаєдавню та величну культуру. Національневиховання в Українськійдержавімає бути спрямоване на формуваннясвітоглядноїсвідомості, ідейпереконань, ідеалів, традицій, звичаїв, іншихсоціальнозначущихнадбаньвітчизняної і світовоїкультури.

Досліджуючи на заняттяхгуртка фольклорно-етнографічнийматеріал за допомогою спектру сучаснихметодів та прийомів, педагог сприяєформуваннюсвідомогопатріотаУкраїни.

Самецей аспект надаєпідґрунтя для вихованнядітей та молоді.

Робота гуртканацілена на вивченняетнографічного фольклору, який є основою звичаїв, обрядів, традиційукраїнського народу. Жанри фольклору надзвичайнорізноманітні: це і казки, прислів'я, загадки, пісні, обряди, звичаї, фольклорналірика, драма, вірування, культура, побут, історія та багатоіншихнапрямків. До етнографічного фольклору відносяться: колядки, щедрівки, веснянки, посівальні, водохресні, русальні, жниварські та іншіпісні. В окремугрупуфольклорноїлірики належать драматичніпісні, якіоб'єднують календарно-обрядові (вертеп, різдвянадрама,Маланка,Великодня драма, весняно-літніігри, купальськедійство, обжинковедійство, вечорниці, вулиця та багатоіншиххарактернихнапрямків).

Гуртокпрацює за авторськоюпрограмою, яка базуєтьсяякраз на вивченніліричного та драматичного фольклору звичаїв, обрядів, традицій нарЗтеатралізованимдійствомплетіннявесільноговінка з куги вихованцівиступили на Всеукраїнськійконференції, яка проходила 5 жовтня 2016 року у містіСлов'яногірськ для ректорів (директорів), учасників - партнерівУкраїнивідкритогоуніверситетупіслядипломноїосвіти( додаток 5).

Ізвиконанням календарно-обрядового дійства «Плетіннявесільноговінка з куги» вихованцівиступили на першійнауково-практичнійконференціїсекціїгуртків МАН « Мотиваціядослідницькоїдіяльностівихованцівгуртків», яка проходила у містіСлов'янськ на базіДонбаськогонаціональногоуніверситету в лютому 2016 року ( додаток 6).

Використаннятакоїформироботи як тайм- менеджмент, дало змогутворчійгрупівихованціввзяти участь у написанніколективноїтворчоїроботи “Звичаї , обряди, традиціїсілЛиманщини” ,яка посіла на обласномукраєзнавчомуконкурсі 2016 року перше місце у номінації « ІзБатьківськоїкриниці» (додаток 7).

Члени творчоїгрупигурткаприйняли участь у написанніавторськоїказки «Хтонайголовніший - сонцечимісяць?», де посли друге місце в обласномуетапіВсеукраїнського фестиваля - конкурса дитячої та юнацькоїтворчості «Урок казки» ( жовтень 2016р.).

Колективноюроботою стала підготовка до написаннясценаріїв свят: «Андріївськівечорниці»( 2015р.;додаток8), «Весняні свята»( 2016р.; додаток 9), різдвяні свята «Вертеп» ( 2016р.; додаток 10).

На початку 2017 року у лютому, вихованцігуртка брали участь у театралізованійвиставі «Стрітення» на базіДонбаськогоНаціональногоуніверситету.

У жовтні 2017 року учасникигуртка брали участь в обласному та Всеукраїнськомуконкурсіфотоаматорів «ЛюбітьУкраїну». За останні роки маємотакі нагороди (додатки)оду як всієїкраїни, так і свогорегіону.

2018-2019 н.р. участь у обласному етапі Міжнародного фестивалю конкурсу мистецтв « Різдвяні канікули».

Участь у обласному етапі Всеукраїнського фестивалю дитячої художньої творчості « Єдина родина» ( перше місце)

Участь у IV обласному фестивалі етнічних та національних мов та культур « Мови різні – душа одна» ( Диплом переможця).

Июнь 2019 (3)
Апрель 2019 (2)