Загартовування добре впливає на організм, але за умови, що ви робите це правильно і поступово. Занурення ж у крижану воду без підготовки може стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям. Купання в ополонці загрожує інфарктом, інсультом, а для жінок - це великий ризик отримати проблеми зі статевою системою. При проблемах з артеріальним тиском, занурення в крижану воду загрожує непритомністю. Якщо ви все-таки вирішили зануритися в ополонку, виконуйте наступні рекомендації:
Купатися необхідно тільки в обладнаних місцях, де в разі непередбаченої ситуації кваліфіковані фахівці зможуть надати допомогу.
Безпечно перебувати у крижаній воді не більше 10 секунд.
Перед чи після купання в ополонці приймати алкоголь - надзвичайно небезпечно! Алкоголь розширює периферійні судини, значно збільшує навантаження на серце і сприяє швидкому переохолодженню.
Обов’язково перед зануренням необхідно енергійно розім’ятися, щоб розігріти м’язи.
Спочатку намочіть обличчя, груди, живіт та спину і лише після цього занурюйтесь повністю.
Після купання одразу зніміть мокрий одяг, швидко розітріться рушником і одягніться у теплі речі.
Випийте зігріваючі безалкогольні напої - гарячий звичайний або трав'яний чай. Купання в ополонці - серйозний стрес для будь-якого організму. Більштого, деяким людям не потрібно це робити взагалі. Від купання варто відмовитися вагітним жінкам, літнім людям, дітям до 14 років, людям з серцево-судинними захворюваннями, ішемічною хворобою серця, аритмією, з бронхо- легеневими захворюваннями, бронхіальною астмою, людям, що часто хворіють і незагартованим.
Сектор громадського здоров’я КЗ «Центр медичної статистики та бухгалтерського обліку м. Слов’янська» 2020р.